Одеса: +380 67 235-79-07        Львiв: +380 67 828-11-42      Київ: +380 67 411-11-75

Вибираємо опалубну фанеру

18. 08. 17
Перегляди: 3012

Ви будуєте власний будинок і Вам потрібно залити фундамент, зробити бетонне перекриття між поверхами?
Або Ви хочете зробити бетонні колони для забору або альтанки? 
   Звичайно найкращий (і найбільш правильний) варіант звернеться до фахівців займаються опалубними роботами. Але якщо ж все-таки Ви вирішили будувати самі - тоді ця стаття для Вас.
   Сучасні технологи мало поверхового будівництва практично нічим не відрізняються від багатоповерхового. Для зведення перекриттів, фундаменту або колон застосовуються однакові типи опалубних систем. Різниця в використовуваних матеріалах і технологіях.

Які технології використовувати при зведенні опалубки?

Для облаштування фундаменту і зведення колон в малоповерховому будівництві, як правило, застосовують щитову розбірну опалубку.
Для облаштування міжповерхових перекриттів використовують опалубку на телескопічних стійках (домкратах)
Ці різні технології опалубки використовують один і той самий основний елемент - ламіновану фанеру для опалубки.
   Ламінована фанера найбезпосереднішим чином впливає як на якість монолітних конструкцій, так і на їх кінцеву вартість. Вибравши той чи інший матеріал можна заощадити на початковій стадії робіт, але в підсумку заплатити на багато більше за фінішну обробку. Точне розуміння вимог до будівельного об'єкту, кількості циклів оборотності фанери дозволить значно знизити витрати на опалубні роботи.

                                              opalubka perekrutiy                          jopalubka fundamenta
Яку фанеру застосовувати для опалубки?

Взагалі для виробництва опалубки можна застосовувати будь-яку фанеру. Тут все обмежується тільки бюджет, який виділений на виробництво опалубних робіт, і якістю цих робіт.
Перш ніж купити фанеру для опалубки отримаєте відповіді на такі питання:

 1. Яку якість поверхні бетону потрібно?
 2. Для проведення будь робіт буде використовуватися фанера: для стін, для перекриттів, для стін і перекриттів?
 3. Скільки циклів оборотності планується? Скільки разів планується використовувати фанеру під заливку опалубки?
 4. Як Ви плануєте використовувати фанеру після завершення опалубних робіт?

Відповіді на ці питання дозволять вибрати потрібну фанеру і не витрачати зайві гроші.

Види фанери.

 • fanera FKБерезова фанера ФК – самий бюджетний варіант. Ця фанера має невисоку вологостійкість. Та за технічними характеристиками поступається іншим видам фанери. Крім того, як правило фанера ФК випускається форматом 1525х1525 мм. Малий формат аркуша фанери збільшує кількість стиків. Не шліфована фанера має різну товщину по всій площі листа. Це відіб'ється на якості бетонної поверхні.
     Вологостійкість фанери ФК можна підвищити при покритті її захисним мастилом (наприклад, індустріальне масло) або укутав її поліетиленовою плівкою. Але це не сильно допоможе. У кращому випадку така фанера дозволить провести бетонні роботи 2-3 рази. Після чого вона розсиплеться і її доведеться викинути.
  Купити ФК фанеру в Києві можна за 550 грн. лист.


 • fanera FCFБерезова фанера ФСФ – це фанера з підвищеною вологостійкістю. Вологостійкість досягається застосуванням для склеювання фанери водостійкого фенолформальдегидного клею. Формат ФСФ фанери 2500х1250 мм. що зменшує кількість стиків. Але зовнішні шари такої фанери, як і фанери ФК, не захищені від впливу зовнішнього середовища. Також не шліфована фанера ФСФ має істотну разнотолщинность. ФСФ фанера дозволить зробити бетонування максимум 3-5 разів. Купити ФСФ фанеру в Києві можна за 900 грн. лист.

 • Хвойна фанера ФСФ - проiведена з шпону хвойних дерев: сосни, ялини або модрини. Навантажувальні здатності такої фанери нижче ніж у березовому. В Україні така фанера рідкість, та й ціна її така ж або навіть вище ніж у березової фанери. Тому ми не будемо розглядати тут хвойну фанеру.

Перші три типи фанери не призначені для опалубних робіт. Вони не можуть забезпечити ні необхідні експлуатаційні навантаження, ні якість бетонної поверхні. Застосування цих типів фанери для опалубки можливо тільки в крайніх випадках. Коли немає інших варіантів і там, де немає особливих вимог до якості поверхні бетону. Ми категорично не рекомендуємо використовувати фанеру без покриття для проведення опалубних робіт!

 • fanera FOFЛамінована фанера – спеціально розроблений матеріал для опалубки. Являє собою фанеру ФСФ з берези або тополі, облицьовану спеціальними захисними плівками. Торці такої фанери просякнуті акриловою фарбою для захисту від вологи. Формат опалубного фанери, як правило, 2500х1250 мм. але бувають други формати, наприклад, 1500х3000 мм. та 1500х3300 мм. Товщина фанери для опалубки 18 мм. та 21 мм. Заводи виробляють і інші товщини ламінованої фанери. Але для опалубки використовується тільки фанера завтовшки 21 мм. та 18 мм. Фанера тонше не забезпечує необхідних навантажень, товщі 21 мм. - просто дорого.Ламінована фанера, з усіх вище перерахованих матеріалів, має максимальну стійкість до агресивного середовища. Така фанера дозволяє отримати ідеальну якість поверхні і забезпечує оборотність до 30 разів.
  Купити ламіновану фанеру для опалубки в Києві можна за 1320 грн. лист.


Яка буває ламінована фанера для опалубки?

fahera laminirovannaiy   В якості основи для опалубної фанери використовується звичайна фанера ФСФ (підвищеної вологостійкості). Шпон в залежність від заводу виробника може бути березовий, вільховий, тополиний або хвойний. Сорт такий ФСФ фанери повинен бути не нижче 3/3 або СР / СР (за міжнародною класифікацією). Фанера нижчого сорту може мати випавши, чи не забиті сучки, які при ламінації будуть створювати западини (раковини) на поверхні листа. 
   На території України, головним чином, представлена ​​фанера наступних країн: Україна, Польща, Росія, Білорусь, Китай та Латвія. 

Польська ламінована фанера - представлена ​​одним виробником Біаформ. Це високоякісна березова фанера з підвищеними експлуатаційними характеристиками. Формат польської фанери 1500х3000 мм. або 1500х3300 мм. Щільність фенольной плівки 120 або 220 г/ м.кв. Такий матеріал використовують в основному для виробництва каркасних опалубних систем.
Ціна за лист фанери становить 2800 Грн., за лист форматом 1500х3000 мм.

Ламінована фанера виробництва Росія – представлена, в основному, двома виробниками - Свеза та UPG Юнайтед панел Груп. Це два найбільших об'єднання в Росії яки виробляють фанеру. Вони виробляють високоякісну, великоформатноу фанеру з березового шпону. Асортимент включає в себе як фанеру ФСФ, ФК, форматом 2500х1250 мм. в сотах 2/2, 2/3, 3/3, 3,4, так і ламіновану фанеру для опалубки розміром 2500х1250 мм. товщиною від 6мм до 40мм.
Купити фанеру для опалубки виробництва Росія можна за ціною 1320 грн.

Білоруська фанера – це новий, але добре себе зарекомендувавший гравець, на фанерному ринку. Після модернізації деревообробних комбінатів і установки сучасного обладнання Білорусь стала випускати досить якісну продукцію. В Україні білоруська фанера в основному представлена ​​заводом МОСТВДРЕВ. Це один з найбільших та єдиний комбінат в Білорусі, який випускає фанеру форматом 1250х2500 мм.
Ціна білоруської опалубного фанери 1320 грн.

Китайська опалубочная фанера – займає серйозний сегмент на Українському ринку фанери. Про цей матеріал ми готували окрему статтю - Китайська фанера. Міфи та реальність. в якій детально розглянуто де і як може застосовуватися дана фанера. Тут ми додамо тільки те, що купити ламіновану фанеру китайського виробництва можливо за ціною 730 - 850 Грн.

Оборотність опалубного фанери.

Оборотністю називають повторне використання листів фанери в опалубних роботах. Це дуже важливий показник впливає на вартість робіт. Оборотності фанери в каркасної, щитової системі набагато вище ніж в системах опалубки перекриттів. Культура виробництва робот, зберігання і транспортування фанери також відіграє величезну роль в досягненні високої оборотності.

Яку ж фанеру вибрати?

Ламіновану фанеру для опалубних робіт потрібно вибирати в залежності від вимог до об'єкту будівництва і виділяється бюджету. Нижче наведено порівняльну таблицю в якій розраховані витрати на виробництво 3,125 м.кв. (площа листа фанери) монолітних робіт в залежності від кількості циклів та виробників фанери.

Srafnenie faneri FOF

*У розрахунках не враховано вартість витрат на фінішну обробку поверхні, вартість робіт та залишкову вартість фанери.