Одеса: +380 67 235-79-07        Львiв: +380 67 828-11-42      Київ: +380 67 411-11-75

Водостійка фанера, що це?

13. 02. 18
Перегляди: 3718

У цій статті перераховані найбільш поширені питання, пов'язані з водостійкістю фанери, і дані відповіді на них.

Що таке водостійка фанера?

У більшості випадків деревина пошкоджується в разі тривалого впливу води.

Однак високоякісна водостійка фанера побудована таким чином, що вона забезпечує кращу ступінь стійкості до води, в порівнянні з натуральної тверду деревину або звичайною клеєної фанерою. Причина цього - фенолформальдегидная смола, яка використовується для склеювання шарів шпону. Використання такої синтетичної полімерної смоли допомагає зробити фанеру водостійкою.

Марки водостійкою (вологостійкої) фанери?

Розділяють чотири основні класи, які характеризуються видом клею застосовуваного для склеювання листів шпону.

ТипМаркуванняВикористовуваний клей
1 неводостійка ФБА альбуміноказеіновий
2 водостійка ФК карбамидоформальдегидна смола
3 підвищеної водостійкості ФСФ фенолформальдегидна смола
3 підвищеної водостійкості ФКМ фенолформальдегидна смола


Це класи нічим не відрізняються один від одного за зовнішнім виглядом, відмінність тільки у вологостійкості і допустимими механічними навантаженнями.
Всі інші види і підвиди фанерних плит такі як: бакелитовая і ламінована обумовлені наявністю додаткової обробки, наприклад, просочування або ламінація. Така додаткова обробка значно покращує водостійкість матеріалу, але і змінює його зовнішній вигляд.

Чи є водостійка фанера морської?


Ні. Звичайна вологостійка фанера відрізняється від морської фанери. Остання спеціально сконструйована таким чином, щоб протистояти тривалому впливу води. Ми писали статтю де можна дізнатися детальну інформацію про морський фанері її властивості, маркування та застосування. Морська фанера дорожча за звичайну і застосовується для будівництва човнів і кораблів. Для виготовлення офісних або домашніх меблів її застосування є зайвим, цілком достатньо використання звичайної фанери.

Можна застосовувати водостійку фанеру на вулиці?


Так. Фанера також класифікують як матеріал для внутрішнього і зовнішнього використання. Фанеру для внутрішнього застосування відповідно рекомендують використовувати тільки всередині приміщень. Фанера для зовнішнього застосування призначена для використання як усередині приміщень, так і зовні. Під зовнішнім застосуванням мається на увазі, умови, при яких листи матеріалу ймовірно, будуть піддаватися впливу природних явищ у вигляді дощу, вітру і сонячного світла
Застосування того чи іншого виду фанери це рішення яке слід приймати в кожному конкретному випадку індивідуально. Так, наприклад, для покрівельних робіт краще використовувати водостійку фануру ФСФ, а для настилу чорнової підлоги під паркет цілком підійде ФК.

Чи можна використовуватися водостійку фанеру для домашніх меблів?


Так. Для меблів, яка може бути піддана впливу води, наприклад, кухонні шафи і стільниці, використання водостійкої фанери буде хорошим вибором. Для інших меблів, яка, ймовірно, залишиться сухою (наприклад, меблі для вітальні, спальні, елементи м'яких меблів, перегородки, стінні панелі і т.д.), цілком достатньо використовувати вологостійку фанеру.
Ще один нюанс, який слід враховувати, полягає в тому, що практично завжди фанера, яка використовується в меблів і декорі, будуть ламінувати, фарбувати або лакувати. А будь-яке додаткове покриття поверхні допомагає запобігти потраплянню води всередину матеріалу, що збільшує загальну водостійкість.

Яка різниця між вологостійкої і водостійкою фанерою?


Як ми вже говорили вище основна різниця між цими двома типами - це застосовуваний клей.
Основні моменти порівняння фанери ФСФ і ФК наведені в таблиці. 

Фанера ФСФФанера ФК
Не втрачає властивостей після 72 годин кип'ятіння Витримує 3 години перебування в холодній воді
Висока міцність Міцність не багато нижче
Дорога Більш низька вартість
Використовується синтетична смола формальдегіду фенолу Сечовина формальдегідні смола використовується в якості клею
Для зовнішнього застосування Для внутрішнього використання

 

 

Розміри і товщини.


Фанера ФСФ доступна у всіх стандартних розмірах. Найбільш поширені формати 2500 х 1250 мм, товщини 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24, 27, 30 мм. Рідше зустрічається листи форматом 1 525 х 1525 мм.
Детальну інформацію про асортимент та ціни на цей вид продукції можна дізнатися на сторінці даного товару.