Одеса: +380 67 235-79-07        Львiв: +380 67 828-11-42      Київ: +380 67 411-11-75

Фермерська підлога з фанери

05. 06. 18
Перегляди: 1601

 

rustikalnyy pol iz faneryМи вже писали про незвичайні інженерних рішеннях, які дають можливість створювати красиві, корисні і не дорогі рішення тих чи інших завдань. Працюючи над матеріалами для сайту я знайшов в мережі статтю про те, як нестандартне рішення може дати дуже позитивний результат.
Нижче наведено вільний переклад цієї статті.
Спочатку ідея полягала в тому, щоб частина виставкового залу магазину виглядала як фермерський будиночок в селі в англійському стилі. Основні елементи фермерського стилю - це економність, доступність оздоблювальних матеріалів і декору. Традиційна палітра кольорів - білий і бежевий. Ну звичайно грубі дощаті підлоги. Завдання полягало у створенні інтер'єру максимально наближеного до реальних сільських осель, тому ідея з ламінатом була відразу відкинута.
Ми хотіли створити красиві та унікальні підлоги, які гарантували, що б магазин був вірний своїй епосі, і заощадити на витратах одночасно. Після обговорення можливих варіантів було прийнято рішення використовувати для імітації широких дощок фанеру! Звучить трохи по божевільному? Але подивіться, що з цього вийшло.
Вибір припав на 12 мм. широкоформатний вологостійку березову фанеру. Потрібна була «не ідеальна» фанера, з сучками, заболонь і природної варіацією кольорів. Для цього ідеально підходила водостійка фанера найнижчого сорту С/С.


fanera dlya poladoshchatyy pol1

Для того щоб перекрити необхідну площу 41 м.кв., нам знадобилося 14 листів фанери. Щоб отримати нульові відходи, було вирішено, різати смуги по 20 см. В результаті з одного аркуша фанери вийшло шість фанерних дощок розміром 20см. на 250 см.
Як тільки листи були розрізані і перевезені в на місце установки, ми пройшлися шліфувальною шкуркою по краях дощок прибираючи піднявся ворс і відколи. Потім розкладені на підлозі заготовки за допомогою валика фарбувати сумішшю ¼ акриловою фарбою і ¾ води.
Далі потрібно було прикріпити планки до основи. Нам пощастило, так як в якості чорнового статі у нас були настелені листи фанери. Це давало можливість використовувати для кріплення цвяхи. Цвяхи не тільки надійно притискали відрізки фанери до підлоги, а й надала йому дійсно сільський вигляд. Цвяхи були вбиті приблизно через кожні 30 см. Але якщо використовувати тільки цвяхи підлогу з фанери міг скрипіти і здуватися. Що б цього не сталося ми приклеїли кожну фанерну дошку на поліуретановий клей.

doshchatyy poldoshchatyy pol3

В процесі експлуатації деревина буде розширяться в залежності від температури і вологості повітря. Пол буде «дихати». Тому дуже важливо залишити невеликі зазори між фанерними планками. Металевий кутник ідеально підходив для цих цілей. Ми використовували його як напрямну.
Як тільки були укладені всі планки, приблизно через 6-ть годин. Ми завдали три шари поліуретанового лаку (сатин), щоб захистити фарбу і поверхню фанери. Час висихання першого шару 24 години, другого всього лише 2-а години. Менш ніж за 300 доларів і дві доби підлогу був готовий. Ось результат!

 

fermerskiy pol iz fanery

Посилання на джерело:
https://www.picklee.com/2012/12/12/farmhouse-wide-plank-floor-made-from-plywood-diy/