Одеса: +380 67 235-79-07        Львiв: +380 67 828-11-42      Київ: +380 67 411-11-75

Фанера проти ДСП: що краще?

28. 03. 19
Перегляди: 2295

Як правило, більшість людей, ймовірно прийдуть до висновку, що якщо вибирати між фанеру і ДСП, перша переможе.

ДСП, проте, не позбавлений своїх власних переваг перед фанерою. Давайте подивимося на відмінності між цими матеріалами і з'ясуємо, хто з них виграє матч - фанера проти ДСП!

Фанера проти ДСП: з чого вони складаються?

plywood

Одне з основних відмінностей фанери від ДСП полягає в їх складі. Фанера виготовляється з тонких листів перпендикулярно зклеєного шпону при впливі тепла і тиску.

ДСП - відповідає своїй назві: деревно-стружкові плити, що складаються з дрібних частинок або трісок, які також склеюються і пресуються під впливом тепла.

Що сильніше і довговічніше?

З огляду на то, що фанера має певну структуру, яка і визначає її міцність, фанера явно міцніше і довговічніше, ніж ДСП.

Крім того, склад сучасних клеїв, які застосовуються при виробництві фанери надає фанері додаткову міцність та довговічність.

Переможець: фанера

Що має більш гладку поверхню?

particle boards

Хоча фанера і міцніше, поверхні ДСП більш гладка. Це пов'язано з тим, що поверхня з структурою натуральної деревини, яка надає фанері міцність, не ідеально гладка. І навіть шліфована фанера не може відповідати гладкості поверхні деревно стружкової плити.

Завдяки своїй більш гладкої поверхні, ДСП дозволяє декорувати, ламінувати та іншим оздоблювальним матеріалам надавати готовому виробу більш гладкий вид.

Переможець: ДСП

 

З чим легше працювати?

Якщо ви забиваєте цвях або вкручують шуруп в фанеру, ви можете бути впевнені, що вони будуть міцно тримаються. У той же час більш м'яка й тендітна структура деревостружкових плит може погано утримувати елементи кріплення і з часом конструкція може зруйнуватися.

Переможець: фанера

Який матеріал легше?

Листи фанери також набагато легше, ніж деревостружкові плити. Їх легше переносити вони легше при транспортуванні. Вага також має значення, коли ви робите настінний шафи або меблі на коліщатках. Будучи важче, такі меблі, виготовлени ​​виключно з ДСП, можуть зруйнуватися під дією власної ваги.

Переможець: фанера

Що краще протистоїть волозі?

Якщо передбачається що конструкція буде піддаватися значному впливу вологи, краще використовувати фанеру, а не ДСП.

Звичайна фанера не зовсім водостійка - хоча фанера ФСФ практично підходить під цей критерій, деревостружкові плити набагато гірше. Так як ДСП легко набухає і розширюються під впливом вологи. Коли це відбувається, вона втрачає велику частину своєї міцності. Гірше того, деревостружкові плити, набряклі від вологи, стають важчими, і це збільшує ризики для небезпеки.

Переможець: фанера

Що є більш економічним?

сборка стола из ДСПНезважаючи на всі переваги фанери, той факт, що ДСП дешевше, робить її як і раніше дуже популярною серед виробників меблів. Зазвичай ДСП коштує приблизно вдвічі і більше разів менше, ніж фанера або тверда деревина.

Очевидно, що ціна є одним з найважливіших моментів в будь-якому проекті, який включає в себе інженерні вироби з деревини або меблі.

Переможець: ДСП

Що є більш сприятливим для навколишнього середовища?

Строго кажучи, фанера екологічно чистий продукт. Але так вже вийшло, що ДСП ще більш екологічний. Тому, що деревостружкові плити виробляються з відходів лісозаготівель. Фанера ж складається з шпону і для її виробництва необхідна деревина першої якості.

Переможець: ДСП

 

Підведемо підсумки. З огляду на всі переваги за результатами матчу між фанерою і ДСП:

З рахунком

4:3

перемогла фанера

Це, однак, не означає, що ми всі повинні відвернуться від ДСП. В кінцевому рахунку, використання фанери або ДСП для нашого проекту залежить від балансу між тим, що нам потрібно, і тим, що ми можете собі дозволити.

Остання порада - завжди думайте про довгострокову перспективу, який необхідний термін служби вашого проекту? Тепер ви можете більш уважно подивитися на свій проект, розглянути переваги та недоліки як фанери, так і ДСП, та вибрати краще для вас.