Одеса: +380 67 235-79-07        Львiв: +380 96 280-02-85      Київ: +380 67 411-11-75

Використання фанери означає захист клімату

14. 11. 18
Перегляди: 156

Регулярна вирубка, оновлення лісів і використання деревини в якості будівельного і конструкційного матеріалу - подвійний внесок в захист клімату.

Дерева - це природні кліматичні захисники. Вони поглинають парниковий вуглекислий газ (CO2) з повітря під час росту. вуглець з СО2 зберігається в деревині, шляхом хімічних реакцій води і кисню CO2 (O2), яка вивільняється назад в навколишнє середовище. Кожен кубічний метр деревини пов'язує близько 1 тонни СО2.

Фанера, використовувана в будівництві і меблів, створює другий ліс

CO2, пов'язаний в деревині, протягом тривалого часу і не виділяється в атмосферу, поки деревина не гниє або не згорає та. Якщо деревина збирається з лісу і використовується як будівельний або конструкційний матеріал, кліматичні умови не тільки не погіршуються, але навпаки поліпшуються. Дерев'яні будинки виглядають як другий ліс і захищають клімат. У той же час нові дерева поповнюються в лісі замість використовуваних дерев і активно видаляютьCO2з атмосфери. Тому ефект захисту клімату подвійний - в лісі і будинках, побудованих з використанням фанери, бруса й ДСП.

Керовані лісу дозволяють зберегти більше СО2

У природному лісі в довгостроковій перспективі встановлюється біологічну рівновагу з більш-менш постійним зберіганням вуглецю. Дерева не ростуть нескінченно, в кінцевому підсумку вони відмирають і гниють. Збережено вуглець в деревині знову вивільняється. У той же час нові дерева ростуть завдяки природному омолодженню, знову захоплюючи СО2. Природний ліс є CO2 – нейтральним і не вносить додатковий внесок у споживання парникового газу. У керованому лісі, з іншого боку, старі дерева видаляються, перш ніж вони почнуть гнити і вивільняти CO2. Це створює простір і світло для нових дерев, які швидше ростуть в цих умовах і знову активно споживають СО2. Створюється два сховища вуглецю: 1-е це нові зростаючі дерева; 2-е перероблена деревина у вигляді фанери, бруса, ДСП, МДФ.

Фанера замінює звичайні будівельні матеріали і зменшує викиди СО2

Коли фанера використовується для будівництва, вона замінює інші будівельні матеріали, такі як цегла, бетон або сталь. Їх виробництво в порівнянні з фанерою - енергоємне. Іншими словами, для виробництва інших будівельних матеріалів потрібно більше викидів СО2 ніж для виробництва фанери. Деревину не треба оплачувати при високому споживанні енергії в доменних печах, її не потрібно витягувати із землі. Дерево росте в лісі і потребує тільки в землі, воді, світлі і повітрі. Обробка деревини також вимагає порівняно невеликої кількості енергії. Транспортні маршрути короткі, оскільки деревина надходить на лісопильні заводи і фанерні комбінати, як правило, в радіусі не більше 300 кілометрів. В цілому, деревні продукти мають позитивний баланс CO2, в той час як інші будівельні матеріали викликають збільшення викидів вуглекислого газу в атмосферу.

Розрахунок показує, що 1 куб. м. деревини пов'язує близько 1 тонни СО2 , але якщо використовувати замість звичайних будівельних матеріалів фанеру та аналогічні деревинні конструкційні плити ефект збільшиться до 1,8 тонни СО2 на один куб дерева.

Замість висновку:

Йдеться про регульованих поновлюваних лісах. Найголовніший принцип яких - ніколи не збирати більше деревини, ніж може вирости. Лісах де незважаючи на втручання людини і постійні рубки деревини кількість дерев не зменшується, а збільшується. Приклад Австрія. Там щороку площа лісів збільшується на 4000 гектарів (5500 футбольних полів), а деревне запас - на 4 мільйони кубічних метра. І це при тому що в Австрії лісозаготівля є другим за важливістю економічним сектором після туризму. А ефект використання деревини з доданою вартістю в 10 разів перевищує вартість сировини.